چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2017

آماده همکاری نمایشگاهی با کشورهای آسیای مرکزی هستیم

روز ملی ایران در اکسپو آستانه برگزار شد.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از خبرنگار اعزامی گسترش به اکسپو قزاقستان، در جریان برگزاری روز ملی ایران در این رویداد بین المللی، حسین اسفهبدی به عنوان کمیسر ژنرال پاویون کشورمان سخنرانی نمود.

وی در ابتدا با اشاره به ویژگی های مثبت برگزاری اکسپو در شهر آستانه اظهار داشت: خوشبختانه برگزاری اکسپو 2017 قزاقستان جدای از اینکه کاملا حرفه ای و کارآمد طراحی شده، جذابیت های بصری خوبی برای جذب بازدیدکنندگان دارد. بنابراین باید از همه مسئولان و دست اندرکاران برگزاری تشکر و قدردانی کرد.

اسفهبدی همچنین تاکید کرد: یکی از مهمترین کارکردهای حضور در این اکسپو دیدار و آشنایی با کارشناسان و متخصصان حوزه انرژی است که میتواند در نهایت به تبادل اندیشه در تولید انرژی های نو و روش های جدید صرفه جویی در مصرف انرژی منجر شود.

وی همچنین گفت: حضور در اکسپو تخصصی آستانه که برای اولین بار در یکی از کشورهای آسیای مرکزی تشکیل شده، بیانگر اهمیت و تاثیرگذاری این امر است. جمهوری اسلامی ایران نیز برای گسترش روابط خود با قزاقستان ضمن حضور و همکاری در این رویداد بین المللی، آماده حضور و مشارکت در طرح های بزرگ صنعتی در این کشور است.

اسفهبدی در ادامه تصریح کرد: در این رایطه ما وزیر محترم سرمایه گذاری این کشور را که بازدیدی هم از پاویون کشورمان داشتند در جریان دستاوردهای مهم خودمان در عرصه انرژی گذاشتیم. ما امادگی این را داریم که با تکیه بر توان داخلی و ظرفیت های متعددی که در زمینه انرژی های پاک وجود دارد، در بسیاری از زمینه های صنعتی و تجاری با دولت قزاقستان همکاری کنیم.

رییس کل یوفی در منطقه آفریقا و خاورمیانه همچنین با اشاره به بازدید روزانه 12 هزار نفر از پاویون ایران اظهار داشت: در غرفه ایران سعی و تلاش ما بر این بود تا مردم کشور قزاقستان و دیگر کشورهای جهان را با نمایش فیلم و تصاویر گویا از توانمندی های ایران مطلع سازیم. در این زمینه هم من فکر میکنم بسیار موفق عمل کردیم چرا که بی شک غیر از توسعه مباحث گردشگری در آینده شاهد مشارکت های تجاری دیگر کشورها در ایران خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران سپس به اهمیت حضور در رویدادهای بین المللی تاکید کرد و افزود: تاجران و بازرگانان برای آشنایی با توانمندی های مشترکی که با همتایان خود در سراسر جهان دارند، باید حضور در رویدادهای بین المللی خصوصا اکسپوهای جهانی را در اولویت برنامه های خود قرار بدهند. در ایران ما همواره تلاش داریم تا شرایط حضور در رویدادهای بین المللی را برای فعالان اقتصادی خودمان فراهم کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: البته دولت های محترم نیز باید توجه داشته باشند که تسهیل شرایط حضور بازرگانان کشورهای دیگر در سرزمین آنها می تواند به توسعه دوجانبه منجر شود. برای مثال در کشور قزاقستان ما همچنان با موانعی در زمینه صدور روادید برای تجار ایرانی، حمل و نقل بی دردسر و برخی موانع بانکی هستیم که امیدواریم به واسطه برگزاری این رویداد مهم و بین المللی خیلی زود مرتفع شود.

اسفهبدی در پایان گفت: ایران آماده توسعه برنامه های اقتصادی خود در آسیای مرکزی خصوصا کشور قزاقستان است و در این زمینه سعی بر برگزاری برخی رویدادهای نمایشگاهی مشترک در خاک ایران و کشور های این منطقه هستیم. امیدوارم هستم که کشور قزاقستان به اهداف خود در برگزاری این رویداد بزرگ و جذب همکاری های مشترک با تمام کشورهای جهان برسد.

 * لینک منبع خبر :

http://www.gostaresh.news/expo/12010


١١:٤٢ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١١٣٨    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: