چاپ        ارسال به دوست

اعلام نتایج برندگان جوایز و مقام های پاویونهای مشارکت کننده در اکسپوی 2017 از نظر مجله " Exhibitor "

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران :

مجله Exhibitor "  " که یکی از نشریات تخصصی مرتبط با نمایشگاه هاست که در نیویورک منتشر می شود و مدت 30 سال است که به بررسی و ارزیابی نمایشگاهها اقدام می کند. کارشناسان این نشریه از نمایشگاهها به ویژه اکسپوها که اهمیتی جهانی دارند بازدید کرده و غرفه ها و پاویونها را باتوجه به چند ویژگی برای اعطای دیپلم افتخار ، تقدیرنامه یا جایزه ارزشیابی می نمایند که برخی از مهمترین این معیارها عبارتند از :

1 – نحوه طراحی

2 – تکنولوژی به کار رفته در ساخت غرفه

3 – نحوه عرضه کالا یا ارائه خدمات

4 – ارتباطات و چگونگی تعامل با بازدیدکنندگان عادی و حرفه ای

5 – ارتباط آنچه در پاویون عرضه شده است با " تم " انتخابی نمایشگاه مد نظر

در اکسپو ها نظرات بازدیدکنندگان از طریق پرسشهایی که در وب سایت مربوطه از آنها پرسیده می شود اخذ و غرفه انتخابی بازدیدکنندگان نیز معرفی می شود.

در اکسپوی تخصصی " آستانه " کارشناسان این نشریه در یک میز گرد اختصاصی به کمک طراحان ، متخصصان نمایشگاهی ، بازاریابان و .... اطلاعات گردآوری شده در مورد پاویونها را بررسی نمودند که بر این اساس پاویون کشور آلمان برای چهارمین اکسپوی متوالی ( آیچی ژاپن ، شانگهای چین ، میلان ایتالیا و آستانه قزاقستان ) به عنوان بهترین پاویون شناخته شد و بریتانیا رتبه دوم را کسب کرد. همچنین کشور کوچک موناکو و غرفه سنگاپور عنوان بهترین پاویونهای کوچک را بدست آوردند.

به طور کلی در اکسپوی تخصصی آستانه 16 پاویون به دریافت تقدیرنامه ، جایزه و دیپلم افتخار نایل شدند که بهترین های آنها عبارتند از :

1 – آلمان

2 – بریتانیا

3 – موناکو

4 – سنگاپور

پاویونهای آلمان و مالزی همچنین از لحاظ ارتباط کالاهای عرضه شده با " تم " اکسپو عنوان بهترین را کسب کردند.

ضمناً پاویونهای ترکیه و قطر نیز از لحاظ طراحی به تشخیص مجله Exhibitor رتبه اول را کسب کردند.

کره جنوبی به بهترین نحو از فناوریهای پیشرفته در ساخت پاویون خود استفاده کرده بود که از این لحاظ به اخذ دیپلم افتخار نایل گردید و پاویون لیتوانی نیز بهترین نورپردازی را با بهره گیری از نصب لامپهای کم مصرف و .... ارائه داده بود.

لازم به ذکر است که :

نشریه Exhibitor بدون ارائه دلیلی خاص! به پاویونهای کشورهای امارات عربی متحده و فرانسه نیز دیپلم افتخار ارائه کرده است.

همچنین در نظر خواهی انجام گرفته از طریق وب سایت exhibitoronline.com بالغ بر 50،000 نفر بازدیکننده پاویون قطر را به عنوان بهترین پاویون معرفی کرده اند.

در پایان خاطر نشان می سازد که به نظر می رسد نشریه Exhibitor در نظر سنجی ها یا ارزیابی های خود همواره بی طرف نبوده و در برخی از انتخاب های آن امکان اعمال نفوذ و غرض ورزی می رود.


١٥:٥٧ - سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١١٦٧    /    تعداد نمایش : ١٧٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: