چاپ        ارسال به دوست

بهره برداری از 2 مرکز مرتبط با اکسپو 2017 قزاقستان

در روز 23 دسامبر 2016 (برابر با 3 دیماه 1395 ) ، کمیته ملی اکسپو 2017 آستانه ، سامانه تایید و همچنین مرکز خدمات تک وقفه ای را به شرکت کنندگان نمایشگاه اکسپو 2017  معرفی کرد.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از سایت اکسپو 2017 قزاقستان :

در آغاز این مراسم ، مرکز خدمات تک وقفه ای توسط یک تیزر به مشارکت کنندگان معرفی گردید و دیاس آذبرجنوف ( Diyas Azbergenov ) ، مدیر بخش خدمات تعمیر و نگهداری کمیته ملی اکسپو 2017 نیز در مورد جزئیات ظرفیتهای کاربردی این مرکز صحبت نمود.

مرکز خدمات تک وقفه ای ( One-Stop Service Center یا به اختصار OSSC ) ، بصورت بی وقفه و در تمام ساعات شبانه روز بر اساس تنها"  یک تماس " ، جهت خدمت رسانی به شرکت کنندگان رسمی ، دفاتر بخش کمیسیری و کارکنان آنان توسط مجریان نمایشگاه تخصصی بین المللی اکسپو 2017 ایجاد شده است.

آذبرجنوف همچنین بیان داشت که : این مرکز دارای نمایندگانی از سازمان های دولتی و دیگر موسسات از جمله سازمان های مرتبط با امور داخلی، مقامات گمرکی و مقامات مالیاتی است که به موقع و به طور موثر به ارائه انواع مناسبی از خدمات عمومی و سایر خدمات خواهد پرداخت.

مرکزOSSC خدماتی نظیر پشتیبانی جهت صدور ویزا ، ثبت نام مهاجرتی ، مالیات ، مسائل گمرکی ، حقوق اختصاصی و ملکی ، مسایل بهداشتی و کنترل بیماریهای همه گیر و واگیردار و نیز استفاده از طیف فرکانس رادیویی جمهوری قزاقستان ( جهت اطلاع رسانی ) را ارائه خواهد کرد.

همچنین در این مرکز به عنوان شریک بانک " JSC Kazkommerts قزاقستان " ، خدمات بانکی مربوطه نیز ارائه می گردد.علاوه بر این ، در مرکزOSSC شرکت کنندگان ثبت نام شده می توانند از خدماتی نظیر بیمه ، دریافت ملزومات ، مشاوره ، خدمات دفتر اسناد رسمی و ترجمه ، و همچنین رزرو بلیط هواپیما و خدمات پست پیشتاز نیز بهره مند شوند.

در قسمت بعدی این مراسم از سامانه تایید ، که به موضوع فعالیت های مدیر کنترل عملیاتی و ستاد مدیریت خطر ( ستاد مدیریت بحران) کمیته ملی اکسپو 2017 آستانه مربوط می شود رونمایی شد.

سامانه تایید در ماه دسامبر سال جاری راه اندازی شده است.در نتیجه از این پس تمامی افرادی که قصد ورود به محدوده نمایشگاه یا دیدار با افراد و مکانهای اختصاصی آنرا دارند می بایست بصورت اینترنتی و آنلاین ثبت نام کرده و توسط سازمانهای اجرایی قانون در قزاقستان مورد آزمایشات مخصوصی قرار گیرند. این امر برای کل این رویداد امنیت بیشتری را چه در جریان آماده سازی و چه به هنگام اجرا و میزبانی فراهم خواهد نمود.

برای اطمینان از عملکرد بدون کم و کاست سامانه تایید ، تجربه بین المللی حاصله در سازماندهی و راه اندازی سیستم های صدور مجوز رسمی و تایید افراد ( توسط دولت قزاقستان ) به خدمت گرفته شده است.

پس از اتمام ارائه مطالب نیز سخنرانان این جلسه به تمامی سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفتند.

لازم به یادآوری است که نمایشگاه بین المللی تخصصی اکسپو 2017 در شهر آستانه کشور قزاقستان از تاریخ 10 ژوئن لغایت 10 سپتامبر سال 2017 ( به مدت سه ماه ) برگزار خواهد شد که طی آن انتظار می رود 5 میلیون بازدیدکننده را میزبانی نماید.

* لینک منبع خبر ( به زبان انگلیسی ) :

https://expo2017astana.com/en/news/2016/dekabr/expo-2017-launches-2-centers

ع.شفیعی

 


١٠:٤٣ - يکشنبه ١٢ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٩٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: