چاپ        ارسال به دوست

آغاز یک چالش بزرگ در جهت بهینه سازی انرژی

اجازه ارائه درخواستها جهت شرکت در مسابقه جایزه جهانی دفتر بین المللی نمایشگاههای جهان ( BIE ) در مورد انرژی آینده صادر شد

اجازه ارائه درخواستهای مربوط به شرکت در مسابقه جایزه جهانی دفتر بین المللی نمایشگاههای جهان ( BIE ) در سال 2017 " BIE-Cosmos Prize 2017 " که در راستای مشارکت با اکسپو 2017 آستانه طراحی شده صادر گردید. جایزه ای که نه فقط به طرحهایی که دارای منافع مالی باشند بلکه به شهروندان یا گروههایی که در زمینه امور مرتبط با شعار اکسپو " انرژی آینده " فعالیت میکنند اعطا میگردد.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از سایت دفتر بین المللی نمایشگاههای جهان ( BIE ) :

درخواستهای مربوط به طرحهای واجد شرایط می بایست با تکمیل فرم درخواست به زبانهای انگلیسی یا فرانسه ( که لینکهای مربوط به آنها در ذیل خبر آمده است ) قبل از تاریخ 15 مارس 2017 ( 25 اسفند 1395 ) ارسال گردند. نامزدهای نهایی جهت ارائه کار و دستاوردهای خود در اکسپو 2017 آستانه معرفی خواهند شد. قبل از پایان نمایشگاه نیز طرح برنده توسط یک هیئت منصفه انتخاب شده و جایزه ای بالغ بر 20،000 یورو دریافت خواهد کرد.

مسابقه جایزه جهانی BIE حاصل همکاری دفتر بین المللی نمایشگاههای جهان و بنیاد اکسپو 90 بوده که یادآور و یادبود اکسپو بین المللی با تم باغبانی سال 1990 در شهر اوزاکا در کشور ژاپن می باشد. در هریک از اکسپوهایی جهانی و تخصصی از سال 2008، جایزه جهانی BIE به طرحهای مرتبط با موضوع اکسپو به منظور تشویق شهروندان به مشارکت در این نمایشگاهها تعلق می گیرد. هر جایزه حمایتی مالی برای یک پروژه که در راستای توسعه بخشی از میراثهای اساسی و مردمی نمایشگاه اکسپو است در نظر گرفته میشود.

قابل ذکر است :

در اکسپو جهانی 2015 در شهر میلان ایتالیا که با شعار " تغذیه زمین ، انرژی برای حیات " برگزار گردید، جایزه جهانی BIE به طرح  "رژیم غذایی مغزی و آینده ای پایدار برای کودکان هائیتی "  اهدا شد که توسط سازمانی غیر دولتی به نام  CESAL ارائه شده بود.

اکسپوی 2017 یک نمایشگاه تخصصی است که در شهر آستانه پایتخت کشور قزاقستان در حال سازمان دهی بوده و در فاصله بین 10 ژوئن تا 10 سپتامبر با گردهمایی بیش از 110 شرکت کنندگان بین المللی برگزار می گردد و نمایشگاهی است که با موضوع اصلی "  انرژی آینده " و سه موضوع فرعی " کاهش انتشار  CO2 " ، " بهره وری انرژی زیستی " و " انرژی برای همه " تشکیل خواهد شد.

- جهت دانلود رئوس مطالب مربوط به این جایزه و فرم درخواست جایزه جهانی BIE در سال 2017 به زبان انگلیسی لطفاً (اینجا) و یابه زبان فرانسه لطفاً ( اینجا ) را کلیک کنید.

* لینک منبع خبر ( به زبان انگلیسی ) :

http://www.bie-paris.org/site/en/component/content/article/87-news-announcements/bie-activity/1279-applications-open-for-bie-cosmos-prize-on-future-energy?Itemid=915

ع.شفیعی


١٤:٢٢ - شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٩٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: